Zmrzlinář: Když ani 3 kopečky nestačí

Po přestěhování do Prahy vypluly znovu na povrch největší Lucčiny lásky k jídlu. Jednak láska k vínu, kterému se budeme věnovat v jednom z dalších článků, ale také láska ke zmrzlině. A snad zásahem vyšší moci je nejlepší zmrzlinárna v České republice jen kousek od nového domova.  Ano, je to Zmrzlinář. Ten Zmrzlinář.

První zmrzlinovo-cukrárenskou provozovnu založili manželé Darek a Alena Hřivňákovi pod jménem 2AD v Tuchlovicích. Poté se rozhodli dobýt Prahu. To se jim bezpochyby povedlo otevřením pobočky na Slezské ulici.

Jsou pyšní na to, že svou zmrzlinu dělají tak nejpoctivěji, jak jen umí. Veškerý jejich sortiment zmrzlin je vyroben z přírodních a sezónních produktů, bez konzervantů a barviv. Tvrdí, že chtějí vyvrátit předsudky o tom, jakou má mít která příchuť zmrzliny barvu. Všichni je totiž máme, budete překvapeni. Tak schválně!

SDV ZMRZLINAR TABULKA

Splněný zmrzlinový sen

Opožděná otevírací party je nahlášena na čtvrtek 9. 6. a teď pozor! Na seznamu příchutí připravovaných zmrzlin je zmrzlina s příchutí Aperol Spritz a další příchuť jahody s proseccem vyhrála ve veřeném hlasováním na facebookových stránkách události.  SDV_ZMRZLINÁŘ (5)

Ale i z každodenního výběru zmrzlin se vám bude točit hlava. Každý den mají připravené 4 stálé příchuti, a to čokoládu, vanilku, jahodu a pistácii. Další závisejí na aktuálních a sezonních surovinách! Aktuální nabídku nejdete na jejich webových stánkách.

Pokud se přímo u pultu nedokážete mezi příchutěmi rozhodnout, dá vám obsluha na malou lžičku trochu ochutnat! To je super, co? Nás zaujaly zejména zvláštní příchuti a kombinace, které jsme ještě nikde neviděly. Například arašídová, hrušková nebo zázvorová.

Zmrzlinář: všežravci i nevšežravci vítáni

Myslí zde i na intolerance na laktózu, lepek a také na vegany. V nabídce tak mají nejenom zmrzliny ze smetany, ale také sorbety. Personál je ochotný a poradí, co je obsahem dané  zmrzliny, a nabídnou bezlepkový kornoutek.

A proč ještě máme rády Zmrzlináře? Protože nám pravidelně oslazuje instragramový feed krásnými fotkami zmrzlin, pejsků a dětí, které se ládují zmrzlinou. Vše okolo tohoto podniku je jednoduše sladké, milé a zlepšující náladu!

PS: Při tvorbě této reportáže padlo 5 kopečků zmrzliny na jednoho člověka.

PPS: Pokud jste taky zmrzlinoví a chcete se potěšit v Brně, tak @klarelias dodává výborné nanuky do kavárny Praha v Brně!

Co na to říkáte?