Café Fara: Noc ve vesnickém ráji

Do Café Fara jsme vás v jednom článku už vzali. Teď to uděláme podruhé. Na Faře jsme totiž přespali a byl to pro nás zážitek, o který vás nemůžeme ochudit. Příležitostí, proč si trochu povyrazit, bylo výročí. Partnerské, ne blogové. I když oslavu výročí blogového si na Faře také umíme představit!

JednodenSDV CAFE FARA (2)ní přenocování jsme bookovali asi 4 dny předem, takže jsme byli rádi, že na nás alespoň jeden pokojíček zbyl. Je pravda, že jsme si vybrali úterý, tudíž jsme se vyhnuli víkendovým pobytům, které jsou zabrány delší dobu dopředu. Vyhnuli jsme se také běžným víkendovým návštěvníkům a ruchu, což se nám líbilo, chtěli jsme si hlavně odpočinout.

Pokojík jsme měli Mandlový. Ten je celý obložený dřevem a má atypický strop, jenž vypadá jako vlna. Na pokoji není televize, ale zato je tam velmi kvalitní sound systém s obsáhlým playlistem. Tabulka čokolády s kráječem, který vždy ukrojí jen degustační kousek čokolády a který vůbec nebyl potřeba, protože jsme čokoládu jednoduše snědli na posezení! Na pokoji byla i knihovnička s knihami a časopisy o kávě a víně. Shrnuto podrženo – všechny podmínky pro odpočinek splněny!

Rada: Bookujte pobyt raději přes farní webové stránky než přes Booking.com. „FarníciSDV CAFE FARA (12)“ berou své stránky jako hlavní komunikační kanál a vyřešíte vše jednodušeji.

Po ubytování a prošmejdění pokoje jsme podnikli nájezd na farní restauraci a večeřeli asi dvě a půl hodiny. Menu obměňují kuchaři podle sezóny, období, ale i víkendově a vždy o tom dají vědět na svém Facebooku.

Božská snídaně

Na Faře si dávají velmi záležet na surovinách. Vše, co mohou, vypěstují nebo chovají sami na svém farním statku. Můžete se tedy těšit na domácí marmelády, ovoce, zeleninu, vajíčka, bylinky a dokonce i vlastní čaj. Co si neudělají sami, to odebírají od místních malovýroben, jako například párky.

Kapitolou sama pro sebe je pak hotelová farní snídaně. Nejenom, že je v překrásném prostoru pod terasou, kam nádherně ráno svítí slunce. Snídaně je více než bohatá a jenom kvůli ní bychom na Faře chtěly ještě přespat! Můžete si sami odšťavnit ovoce, dát si farní sýr, domácí vajíčka a všechno, co si asi ani neumíte představit. Opět jsme na snídani vydrželi asi hodinu a půl. Čas na Faře plyne celkově trochu jinak. Pomaleji a mírumilovněji. Máte pocit, že jste stovky kilometrů od všeho krom dobrého jídla a vína.

SDV CAFE FARA (20)Co můžete podniknout v Café Fara?

  • Jít do sauny nebo lázní na střeše vedlejšího domu.
  • Jít se podívat do muzea kávy, kde se dozvíte o historii kávovarnictví a prohlídne si historické kavárenské stroje.
  • Půjčit si knížky v knihovně a číst si na zahradě.
  • Půjčit si kola.
  • Přespat na korbě historického nákladního auta, jež je zaparkované na zahradě.
  • Objednat si košt ve sklípku – doporučujeme zamluvit předem, Fara nemá svůj sklípek a tak návštěvu dohodne u některého z místních vinařů.

Při odjezdu jsme navíc dostali ještě dárkový balíček, ve kterém jsme našli dvě farní marmelády a pohled z Café Fara. Ten nám visí v kuchyni na nástěnce a vždy, když na něj koukneme, vzpomeneme si, jak nám tam bylo pěkně.

Co na to říkáte?