Na drink do BLOKK

Naše blogerská dvojice funguje více virtuálně, než osobně. Když jsme jedna v Brně a druhá v Praze, zůstávají obchůzky podniků na našich přátelích, které taháme po všech zákoutích. Nebojte není to tak smutné, jak to zní. Posíláme si fotky a objevujeme místa prostřednictvím článků tady na blogu. Takový blog pro dva lidi. A snad i pro vás. Jeden parný den jsme si s kámoškou vyšly do BLOKK pop-up baru, který zřídili šikovní lidé ze SKOG Urban Hub. Po práci. Na drink. Vždyť to znáte. Říkala jsem si, že by bylo fajn dát vám o tom vědět i tady.

Design + drinks + coffee = Brno

BLOKK má úplně luxusní místečko za Uměleckoprůmyslovým muzeem, kde je  v letních dnech příjemní stín a na venkovní bar je jako stvořené. Nevznikl bez konceptu a přemýšlení, bar si nese minimalistický styl ze SKOGu a navíc se spojil se studenty designu nábýtku, jejichž kreace najdete vystavené všude kolem a jsou součástí baru. Design si BLOKK nese sebou od svého vzniku, konaly se zde akce v rámci Bienále grafického designu a spousta dalších zajímavých věcí, včetně koncertů a skate exhibicí.

Minimalistické menu

Pojďme k menu. V nabídce najdete 5 – 6 drinků, nebo si necháte namíchat něco dle vlastní chuti. Nám nejlépe chutná Slow Jim s proseccem, ale vyzkoušely jsme asi další čtyři. Totálně nás dostal růžový drink s levandulí, jehož jméno jsme zapomněly, ale když řeknete, že chcete “ten růžový” tak to určitě pochopí. No co. Ženy jsou vizuální tvorové. Nemusíte pokaždé pít, to je jasné. Dobrá káva sem doputovala z pražírny Rusty Nails a třeba takové flat white on the rocks vypadá vražedně dobře. Plus limonády, na které jsme všichni zvyklí ze SKOGu, vyrobené ze sirupů Herbert. A nesmíme zapomenout na výběr ginů. Gin je nový rum. Ale to už asi víte.

V BLOKKu to žije

Na to nesmíme zapomenout. Každou středu hrají z vinylů jazz a soul od 20:00. Stačí sledovat stránky na Facebooku, kde mimochodem najdete i fotodokumentaci ke všem drinkům. Slibujeme, že nebudete litovat. Otvíračka od 14:00 do půlnoci, záleží na náladě. Užívejte si léto a dejte nám vědět, jak se vám líbilo! Naše další toulky Brnem najdete na Instagramu, kde je vše pěkně začerstva.

Co na to říkáte?